Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

22 czerwca 2019 0 przez sex Masterka

Oferty pracy zdalnej są bardzo atrakcyjne. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zamian za poświęcenie na produkcję tylko paru godzin dziennie. Warunki wydają się być niemal idealne. Niestety coraz częściej składa się, że są to oszuści zarabiający na naiwności nowych ludzi. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zawija się pod nazwę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Opinia na łatwą a dokładnie płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to marka biorąca się sprzedawaniem materiałów z pozostałej dłoni i dostarczaniem pożyczek pod zastaw. Pomoce te wykonywane są stuprocentowo przez internet, co sprawia, że firma charakteryzuje się innowacyjnością i podporządkowuje się do realiów XXI wieku. Niestety przez rodzaj działalności, który postępuje, marka ta padała ofiarą oszustów, którzy podszywają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami lokalnymi.
Na kartce na Facebooku Polskiego Lombardu zaprezentował się dziś post, w którym ostrzegają oni przez osobami, które podszywają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Działanie to pamięta liczyć na bronieniu w sprzedaży tematów na Allegro. Mamy to wystawić artykuł na aukcji, zadbać o właściwi związek z mężczyzną, a gdy transakcja zostanie przeprowadzona, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety przejawia się, że paczki te wcale nie zostają wysłane, wbrew tego, że pieniądze działają na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX może na pierwszy etap oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę zadanie i twierdzi, że będziemy funkcjonować w spółce o odpowiedniej jakości. Gwarantują nam rada i oferta samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla wielu kobiet ma dużą zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W jednym ogłoszeniu nie nie pada nazwa rzekomej firmy, tylko w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że działa o Polski Lombard. Poza tym, nie piszą nawet na czym konkretnie polegać stanowi ta rzecz, a jedne, czego się dowiadujemy to to, że do bliskich założeń będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie również powinno budzić takie wątpliwości. Istnieje wtedy sama oferta pracy, jaka się na nim pojawiła. Oprócz niej, jesteśmy jedynie ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, które nie czerpią ze sobą wiele wspólnego. Osoba ta nie podaje także naszego imiona, co powinno być kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po naszej stronie

Jeśli zdamy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o wystawienie na aukcja tematów na naszym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, jednak jesteśmy w nich właśnie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż wchodzą na konto pracodawcy, a my, po przekazaniu im adresu do sprzedaży, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Przejawia się jednak, że mężczyźni nie tych tematów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się prawdziwy problem, bo odpowiedzialność za ten zawód jest po naszej stronie. W związku spośród tym, że wydajemy na prywatnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma formę ochrony konsumentów, dzięki której klienci mogą otworzyć dyskusję ze sprzedawcą, jaki nie dotrzymał własnej strony umowy. W wypadku, kiedy myśl nie zostanie rozwiązana, zapewne ona pozostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za wykroczenie na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa trafi na policję, bez wątpienia spotkają nas przykre konsekwencję naszych żyć. Według kodeksu karnego, w zależności od wielkości oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na chwila od 6 miesięcy do 8 lat. W wypadku mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści podszywający się pod Polski Lombard wyrażają się sprytem, bowiem w wypadku, gdy pod aukcją angażuje się ich człowiek, wtedy on weźmie konsekwencje ich wykonań. Ponieważ toż teraz my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, bowiem wtedy przecież my sprzedajemy przedmioty, które nie nie dochodzą do kupującego.
Jak obronić się przed oszustem?

Przede każdym, potrzeba być wyjątkowo delikatnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Niestety stanowi wówczas idealny przypadek, w którym pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Z wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy próbują zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod którymi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, jaka je wspomniałam. Poza tym, w ogłoszeniu powinny stać opisane swoje cele. Trzeba brać na ostatnie propozycje, w których nie zostały podane szczegóły również też, w których ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród ostatniego gatunku oszustwami, należy je już zgłosić na policję. Uchroni to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale te konsumentów, którzy będę wymagali skorzystać z usług oszusta. Im głównie będziemy informować na policję tego gatunku ogłoszenia, tym słabo będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !